mtb, triatlon, run, skiing, cycling, canoe, marathon

result list

ECA JUNIOR CUP - RACE 2 - QUAL - České Vrbné [ 01.08.14 ]

K1W-QUAL - 01.08.14

por.rgcjmenonarvkvtoddilcasbodyvysledekvysledekbody
1.STANOVSKÁ Soňa00U14SKP Dolny Kubin90.52
0
0
0
90.52
90.52
2.ZWOLINSKA Klaudia98U16KS Start Nowy Sacz94.01
0
0
0
94.01
94.01
3.FIŠEROVÁ Tereza98U16Klub Kanoistika Roudnice n.L.93.44
0
2
0
95.44
95.44
4.WERATSCHNIG Nina98U16Austria91.24
0
6
0
97.24
97.24
5.CWIK Sara98U16KS Start Nowy Sacz95.74
0
2
0
97.74
97.74
6.LÉVEQUE Marine98U16CDCK 2294.61
0
4
0
98.61
98.61
7.HÁŠŠOVÁ Michaela98U16Dukla LM94.75
0
4
0
98.75
98.75
8.PRIGENT Camille97U18CESSON SEVIGNE BRETAGNE95.55
0
4
0
99.55
99.55
9.CZERNEK Kinga98U16KS Start Nowy Sacz97.86
0
2
0
99.86
99.86
10.DUŠKOVÁ Kateřina98U16USK Praha96.32
0
4
0
100.32
100.32
11.HILGERTOVÁ Amálie97U18USK Praha94.39
0
6
0
100.39
100.39
12.MURZOVÁ Lucia00U14Kanoe Tatra Klub100.55
0
0
0
100.55
100.55
13.GAIGEOT Claire96U18CK LAGNY98.71
0
2
0
100.71
100.71
14.ŘÍHOVÁ Eva00U14USK Praha100.97
0
0
0
100.97
100.97
15.KONIAROVÁ Lea00U14Kanoe Tatra Klub99.57
0
2
0
101.57
101.57
16.FAGERLUND Amanda98U16Sweden99.72
0
2
0
101.72
101.72
17.HOLLICK Jade98U16British Canoeing99.99
0
2
0
101.99
101.99
18.REVEL Louise96U18British Canoeing100.14
0
2
0
102.14
102.14
19.MALCHERS Paula99U16KSA98.46
0
4
0
102.46
102.46
20.HOLL Lena99U16AKV100.98
0
2
0
102.98
102.98
21.BERCON Joy98U16BSM kayak99.02
0
4
0
103.02
103.02
22.HENRY MARGAUX97U18CESSON SEVIGNE BRETAGNE95.05
0
8
0
103.05
103.05
23.OTTEN Maartje96U18the Netherlands99.19
0
4
0
103.19
103.19
24.KOZÁKOVÁ Timea00U14Kanoe Tatra Klub104.29
0
0
0
104.29
104.29
25.MINTÁLOVÁ Eliška99U16ŽKV-Žilina100.35
0
4
0
104.35
104.35
26.MUSCARA Francesca97U18Lega NAvale ITaliana sez. Quin100.37
0
4
0
104.37
104.37
27.HRICOVÁ Klára99U16UP Olomouc100.43
0
4
0
104.43
104.43
28.OLIPHANT Hana97U18British Canoeing102.56
0
2
0
104.56
104.56
29.LUCIE Prioux97U18CK Uzerche100.94
0
4
0
104.94
104.94
30.MEDVED Beti96U18Kajak klub Soške elektrarne99.36
0
6
0
105.36
105.36
31.CAROLIN Schaller97U18AKV99.59
0
6
0
105.59
105.59
32.KONDRATENKO Xeniya99U16Kzaxtan102.63
0
4
0
106.63
106.63
33.GLEJTEKOVÁ Petra96U18ŽKV-Žilina105.13
0
2
0
107.13
107.13
34.ROSIEK Edyta98U16KS Start Nowy Sacz101.16
0
6
0
107.16
107.16
35.BROSOVÁ Silvia99U16Dukla LM101.69
0
6
0
107.69
107.69
36.JARC Neža96U18KKK Ljubljana103.95
0
4
0
107.95
107.95
37.POSPÍCHALOVÁ Simona97U18KADAŇ104.29
0
4
0
108.29
108.29
38.KIRKBRIGHT Emma97U18British Canoeing103.16
0
6
0
109.16
109.16
39.DUŠKOVÁ Michala00U14USK Praha107.54
0
2
0
109.54
109.54
40.VRBNJAK Erbežnik Teja97U18KKK Ljubljana101.83
0
8
0
109.83
109.83
41.ČEKALOVÁ Bára98U16SK VS Č. Budějovice110.44
0
0
0
110.44
110.44
42.IGNATEVA Maria98U16team SPb103.26
0
8
0
111.26
111.26
43.GLEJTEKOVÁ Simona99U16ŽKV-Žilina109.53
0
2
0
111.53
111.53
44.VRBOVÁ Alexandra00U14Vodácký oddíl Horšovský Týn108.48
0
4
0
112.48
112.48
45.DAILLE Viviana98U16CKV VALLEE DE L AIN104.81
0
8
0
112.81
112.81
46.POPYKHOVA Natalia96U18KRASNOJARSK105.18
0
8
0
113.18
113.18
47.KAVS Živa98U16Kajak klub Soške elektrarne109.28
0
4
0
113.28
113.28
48.CAPPA Vittoria96U18Cuneo canoa101.46
0
12
0
113.46
113.46
49.MACEKOVÁ Simona98U16ŽKV-Žilina103.5
0
10
0
113.50
113.50
50.POMAJBÍKOVÁ Kristýna99U16UP Olomouc109.66
0
4
0
113.66
113.66
51.ALICE Lachaudru97U18CK Uzerche110.66
0
4
0
114.66
114.66
52.DEREVYANKO Natalia96U18SURGUT109.33
0
6
0
115.33
115.33
53.SAFINA Kamilla00U14Kzaxtan113.4
0
2
0
115.40
115.40
54.KORTIŠOVÁ Barbora01U14TUZVO109.78
0
6
0
115.78
115.78
55.GALUŠKOVÁ Antonie01U14TJ KVS Sušice110.51
0
6
0
116.51
116.51
56.MURRSY Victoria98U16British Canoeing110.97
0
6
0
116.97
116.97
57.JEKLIN Eva99U16Kajak klub Soške elektrarne110.59
0
8
0
118.59
118.59
58.QUÉMERAIS Morgane99U16CDCK 22113.41
0
6
0
119.41
119.41
59.BLAŽKOVÁ Tereza00U14USK Praha117.43
0
2
0
119.43
119.43
60.HANKE Franziska00U14AKV118.47
0
2
0
120.47
120.47
61.DIEŠKOVÁ Eva98U16SKP Dolny Kubin108.59
0
12
0
120.59
120.59
62.COSTE Astrid98U16CUPPEV117.02
0
4
0
121.02
121.02
63.DROUIN Tiphaine99U16VICK113.19
0
12
0
125.19
125.19
64.FREYSSINNET Lucie98U16CK Uzerche122.42
0
6
0
128.42
128.42
65.HRICOVÁ Adéla99U16UP Olomouc119.77
0
10
0
129.77
129.77
66.SOURBES Maud98U16CUPPEV129.17
0
6
0
135.17
135.17
67.JENNINGS Madelaine99U16British Canoeing129.71
0
6
0
135.71
135.71
68.HUMEAU Maya00U14Potomac Whitewater Racing Team131.02
0
6
0
137.02
137.02
69.COLNAR Zarja03U14KKK Tacen136.77
0
10
0
146.77
146.77
70.SCHMITT Rinema97U18BSM kayak95.23
0
52
0
147.23
147.23
71.GOGOLEVA Alena99U16team SPb142.76
0
10
0
152.76
152.76
72.GAIGEOT Léa96U18CK LAGNY102.04
0
54
0
156.04
156.04
73.KOZOROG Alja96U18Kajak klub Soške elektrarne100.75
0
58
0
158.75
158.75
74.LIBER Natalia99U16KS Start Nowy Sacz109.07
0
54
0
163.07
163.07
75.OSCHMAUTZ Antonia01U14Austria109.22
0
56
0
165.22
165.22
76.KOZYREVA Anastasia98U16KRASNOJARSK107.47
0
60
0
167.47
167.47
77.BERGNER Victoria00U14Leipziger-Kanu-Club e.V.112.01
0
56
0
168.01
168.01
78.BERTIN Collette99U16BSM kayak124.26
0
58
0
182.26
182.26
79.NOVAK Lea00U14KKK Tacen130.9
0
60
0
190.90
190.90
80.HOČEVAR Eva Alina02U14Kanu klub Simon138.38
0
54
0
192.38
192.38
81.GOSSE Nele01U14Leipziger-Kanu-Club e.V.144.86
0
62
0
206.86
206.86
82.CHAUMET Agathe99U16CESSON SEVIGNE BRETAGNE161.4
0
60
0
221.40
221.40
83.LEWANDOWSKI Zola03U14Leipziger-Kanu-Club e.V.134.84
0
108
0
242.84
242.84
84.JOHNSON Teagan98U16Team Colorado Whitewater Racin137.23
0
110
0
247.23
247.23
85.HOČEVAR Jana98U16KKK Ljubljana170.45
0
110
0
280.45
280.45
86.MAENNIG Luise02U14Leipziger-Kanu-Club e.V.200.54
0
106
0
306.54
306.54
87.GRANGEON Marion00U14CDCK 22158.05
0
216
0
374.05
374.05
88.THALER Francizka98U16SPORT CLUB MERANO132.98
0
252
0
384.98
384.98
89.TREBULOVÁ Ivana98U16KK Zvolen0
0
999
0
DNF
999.00
90.DONELLY Sage00U14Team Colorado Whitewater Racin0
0
999
0
DNS
999.00
91.LUKICHEVA Ekaterina88KAZ010
0
999
0
DNS
999.00
92.BROUTÉ Suzon96U18VICK0
0
0
0

93.PRIGENT Romane99U16CUPPEV0
0
0
0

pdf results

excel results

ČP ve slalomu 2013 - Lipno

větší video